AM soutěže‚ zprávy

Artefakt moci - Zprávy:

Artefakt moci u hrobu J. R. R. Tolkiena

 Sekce: Artefakt moci - soutěže, zprávy
 Autor: redakce
 Datum:
7. července 2012Oxfordští příznivci fantasy ságy Artefakt moci zanesli její první díl (Ultimátum čarodějů) k hrobu, J. R. R. Tolkiena, autora proslulé trilogie Pán prstenů. Tento symbolický happening měl za cíl "ukázat" mistrovi fantasy literatury, že jeho dílo ovlivnilo a stále ovlivňuje po celém světě nejen miliony čtenářů, ale také nové generace spisovatelů.     

(čtěte více... )

 

 

Simeon Sworn získal grafickou podobu 

 Sekce: Artefakt moci 
 Autor: Petr Matějček

 Datum: 12. června 2012Dnešním dnem získal Simeon Sworn vizuální podobu. V prvním díle se v ilustracích na Simeona nedostalo. Pracujeme na druhém dílu - Cestě do Východních Zemí - kde již obrázek Simeona logicky nemůže chybět. Podrobněji na to, jak tedy vypadá se velectění čtenáři a příznivci této fantasy série mohou podívat v Simeonově profilu.


Nezapomeňte také na naši soutěž pro všechny kdo rádi kreslí. Nechte se inspirovat kresbou ilustrátora Artefaktu moci, Erika Codla, a ztvárněte Simeona tak, jak ho vidíte vy...

 

 

Artefakt moci míří do Oxfordu

 Sekce: Artefakt moci - soutěže, zprávy
 Autor: redakce
 Datum:
5. června 2012


Ultimátum čarodějů spěšně míří v útrobách železného oře přes Francii a kanál La Manche k britským ostrovům. Cílem cesty je Oxford. Studentské městečko ve kterém působil a psal, J. R. R. Tolkien, autor slavné trilogie Pán prstenů. Čeští příznivci Artefaktu moci, kteří pracují v Oxfordu, zanesou knihu k hrobu tohoto velikána a pořídí pár fotografií. Tento happening má za cíl "ukázat" mistrovi, že jeho dílo ovlivnilo a stále ovlivňuje miliony lidí po celém světě - Českou republiku nevyjímaje.

Artefakt moci se hlásí k odkazu Tolkienovské fantasy, pojímá ji však z pohledu lehce odlišného. Není plagiátem tohoto formátu nýbrž snaží se jím inspirovat, navázat na něj a posouvat ho dále. Jedna ze stěžejních postav příběhu- mladičká Jane Woodová je sama fascinována Tolkienem. Její vyznání obdivu vůči němu je patrné v kapitole Jane a Tolkien, která je zpracovaná na poli literatury netradičním a málo používaným schématem, jež zaujalo téměř všechny kdo Artefakt moci četli. Reálná postava J. R. R. Tolkiena se zde objevuje v roli profesora Jane Woodové a stává se tak, na krátký čas, součástí příběhu. 

(čtěte více...

 

Artefakt moci - Soutěže:

Právě není vyhlášena žádná soutěž.

 


 

 

TOPlist