Petr Matějček

 

Petr Matějček (*1978) autor z nové generace českých spisovatelů.

Disponuje osobitým vypravěčským stylem se schopností vystavět poutavý a čtivý příběh, který zaujme od prvních stránek a nenechá čtenáře vydechnout do doby než jeho oči spočinou na posledním slově čteného díla. Skrze postavy často předkládá zajímavé myšlenky, koncepty či náměty k zamyšlení a s oblibou předestírá otázky i odpovědi k tématům, která úzce souvisejí s podstatou člověka. 


Na knižním trhu debutoval v roce 2011 úspěšným sci-fi titulem Povídky z jiné dimenze. Na jaře roku 2012 vydává Ultimátum čarodějů, první díl nové čtyřdílné fantasy ságy Artefakt moci.

Ke svým knihám komponuje tématickou hudbu přinášející posluchači možnost připomenout si děj i postavy příběhu skrze hudební rovinu a získat tak z celého díla hlubší zážitek.

Definoval a založil SKiP (SK-P), moderní literární formu super-krátkých příběhů. V současné době je jejím předním představitelem.


Řadí se mezi popularizátory fenoménu UFO a myšlenky existence mimozemských civilizací.

Komponuje a vydává vlastní hudební díla, zajímá se o vesmír, filozofii, psychologii, ezoteriku a duchovní rovinu člověka. Nejen o těchto tématech informuje na svém webu: www.space.wbs.cz. 
 

   


Citáty Petra Matějčka aneb co (někdy) vyřkl a za čím si (doposud) stojí:

 Je mnoho tajemství mezi nebem a zemí o jejichž obsahu nemá většina lidí ani tušení. Pokud známe jak se věci mají často to zasévá jenom neklid do našich srdcí. Závoj sladké nevědomosti dělá naše životy jednodušší.
 
Je proto volbou každého jak hluboko chce chápat, jak hluboko chce poznávat...  

 

Snažím se ve svých dílech (netvrdím však, že ve všech) podněcovat čtenáře k tomu, aby přemýšleli a snažili se nahlížet na věci související se životem z širšího hlediska. Z jakési nebeské nebo chcete-li přímo vesmírné perspektivy.
     Vždy je dobré rozšířit hledáček vědomé pravdy a "nazoomovat" si širší hledisko, širší pohled na věc. Za prvé nás to osvobozuje a za druhé tak můžeme k sobě, v pokoře, oproštěni od pozemskosti, připustit nový rozměr vnímání, kterého bychom jinak nebyli schopni.
    A proto tak rád vyzývám své čtenáře: Dělejte to! Rozšiřujte své kritické spektrum o vesmírné náhledy. Dozajista, snad jako odměna, se vám otevřou nové možnosti, které stojí zato poznat...


K fantasy sérii Artefakt moci:
 
 „Když zapálíte svíčku v potemnělé místnosti tmy ubude. Čím více svíček zapálíte, tím méně bude tmy. Kde je Světlo nemůže být Temnota. A to je jedno z poselství tohoto příběhu. Důvod proč jsem ho napsal.“


Byly doby, ve kterých kdo rozmlouval s rostlinami byl považován za blázna. V současnosti, stále více lidí rozmlouvá s rostlinami. Jsem pevně přesvědčen, že v budoucnosti (a nikoliv vzdálené) kdo nebude schopen „cítit“ rostliny a rozmlouvat s nimi bude považován za méněcenného zaostalce.“ 

TOPlist